Wkładki na haluksy – na które zwrócić uwagę?

wkładki na haluksy

Haluksy zaliczane są do jednej z chorób zwyrodnieniowych stóp. Spowodowane są noszeniem za małych i niewygodnych butów, mogą pojawiać się zarówno w okolicach pięty, jak i palców. W początkowej fazie haluksy stwarzają wrażenie odcisków, które niestety powodują, iż skóra staje się grubsza i zniekształcona. Jak pokazują badania, na dolegliwość tą cierpi prawie 8 procent populacji, a więc odsetek jest bardzo wysoki. Problem ten dotyka w większości przypadków głównie kobiety, choć mężczyźni także muszą się czasami zmagać z tym schorzeniem. W celu leczenia haluksów zalecane są wkładki do butów na haluksy. Wkładki na haluksy powodują bowiem, iż noga przestaje nas uwierać, w miejscu występowania problemu, jak również umożliwia nam normalne chodzenie.

Istnieje wiele rodzajów wkładek na haluksy

Wkładki na haluksy do butów powinny przede wszystkim zawierać pelotę. To znaczy specyficzną górkę na w odpowiednim miejscu występowania haluksa na naszej skórze. Standardowa wkładka wykonana z pianki, która dzięki swoim niezwykłym właściwością amortyzuje naszą stopę podczas chodzenia. Z kolei wkładki indywidualne dają możliwość na uwzględnienie wszystkich problemów występujących u każdej stopy z osobna, oczywiście jeżeli powyższy problem dotyczy obydwu stóp.

Nazwa wkładekZaletyWady
1. NEURON MARCIN II APARAT KOREKCYJNY
 • Trwałość produktu.
 • Jest prosty i wygodny w użyciu.
 • Został wyprodukowany w Polsce.
 • Cechuje się wysoką jakością i niską ceną.
 • Nie jest wykonany estetycznie.
 • Główne części zostały wykonane z plastiku.
 • 2. HALLUFIX APARAT KORYGUJĄCY HALUKSY
 • Wymusza prawidłowe ułożenie kości i mięśni.
 • Skutecznie koryguje haluksy w krótkim czasie.
 • Wygodny w użyciu.
 • Wysoka cena produktu.
 • Może nie mieścić się do węższego obuwia.
 • 3. OMNISKUS APARAT NA HALUKSY Z PRZEGUBEM
 • Przystępna cena, choć w kwestii jakości wciąż zbyt wysoka.
 • Jest zaprojektowany tak, aby nie przeszkadzał w codziennym funkcjonowaniu.
 • Niska dostępność produktu.
 • Ze względu na materiały, z których został wykonany, może krócej zachować trwałość.
 • Ważne jest, abyśmy czuli poczucie komfortu. Warto także pamiętać, iż funkcje wkładek przenikają się wzajemnie, wobec czego wybierając wkładki powinniśmy się kierować przede wszystkim potrzebą stopy i możliwością noszonego obuwia, a nie na przykład krajem pochodzenia. Należy jednak pamiętać, że przy wyborze produktu na haluksy powinno się kierować naszymi potrzebami, ponieważ w przypadku, gdy kliny i wkładki im nie sprostają należy spróbować innego produktu np. specjalnych opasek na haluksy. Opaski takie jak Hallu Solution zazwyczaj wskazywane są jako ostatnia deska ratunku dla bolących stóp, które cierpią na haluksy.

  Wkładki ortopedyczne na haluksy

  Haluksy wkładki ortopedyczne pomogą nam zmagać się z bólem w odpowiedni sposób.Zastanawiając się nad zakupem wkładem ortopedycznych na halusky, przy rzeczywistym schorzeniu, powinniśmy nabyć je w renomowanych, medycznych sklepach. Gdyż wtedy mamy gwarancję, iż będą one solidne i odpowiednie dla naszej skóry. I co najważniejsze nie będą powodować odparzeń skórnych i podrażnień. Do jednych z najczęściej wybieranych haluksy wkładki należy zaliczyć przede wszystkim: Hallu Solution i mniej znany Bunito Duo.

  Nakładki na haluksy

  Nakładki na haluksy pomogą przywrócić palcom odpowiednie ustawienie, jak również zmniejszą bolesne parcie i ucisk. Są w szczególności polecane w przypadkach haluksów nachodzących na siebie w okolicach palców. Nakładki zapewniają także skuteczną likwidację obrzęków, jak również stanów zapalnych. Należy także pamiętać, że im wcześniej zareagujemy na niepokojące objawy naszych stóp, tym prędzej będziemy mogli się z tym problemem uporać.

  Separator na haluksy

  Separator chroni zarówno bolącego guza, jak również zapobiega nachodzeniu palców na siebie. Separatory wykonane są zazwyczaj z żelu bądź oleju klasy medycznej. W związku z czym są w pełni bezpieczne dla naszej skóry i nie powodują uczuleń. Separatory rekomendowane są dla osób zmagających się przede wszystkim z palcami młotkowatymi, jak również tak zwanym “koślawym paluchem”.

  Pamiętaj na haluksy wkładki powinny być odpowiednio dobrane!

  Przed wyborem odpowiedniego separatora, bądź wkładki powinniśmy udać się do specjalisty, który z pewnością zaproponuje nam najwygodniejszą możliwość ochrony dla naszej stopy. Nie jest także polecane kupowanie tych produktów z nieznajomych źródeł internetowych, właśnie dlatego dbamy, aby za każdym razem przygotowywać dla Was rzetelne i sprawdzone rankingi produktów!

  Źródła
  1. Effects of insole with toe-separator and night splint on patients with painful hallux valgus: a comparative study; Tehranianasr A, Saeedi H, Forogh B, Bahramizadeh M, Keyhani MR.; Prosthet Orthot In, 2008; 32(1):79-83.
  2. Paluch koślawy – od etiologii do leczenia; Napionek M.; Ortop Traumatol 2006; 3(3):15-24.

  6 Odpowiedzi do Wkładki na haluksy – na które zwrócić uwagę?

  1. Abbie1989 napisał(a):

   Wkładki może coś tam pomagają ale na pewno problemu nie wyeliminują lepiej od razu się wybrać do lekarza

  2. lena napisał(a):

   Bardzo bym nie chciała doprowadzić do operacji, są jakieś sprawdzone sposobny na zapobieganie haluksom?

  3. Kajko napisał(a):

   To prawda, że wybór wszystkich ortez i protez jest niewiarygodnie duży. Już nie pamiętam ile godzin spędziłem na szukaniu czegoś dobrego. Teraz zamówiłem z allegro Hallu Solution i jak przyjdzie to dam znać jak pierwsze efekty.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *